Bu firma toplamda 2553 defa görüntülendi
ÖZEL 23 NİSAN KREŞ & ANA OKULU
ÖZEL 23 NİSAN KREŞ & ANA OKULU
PROFOSYONEL ÜYE
ÖZEL 23 NİSAN KREŞ & ANA OKULU
23nisancocuk.com.tr esinbeyazit@gmail.com
+90 533 603 08 53
+90 256 313 12 30
+90 256 313 29 18
Firma Adresi:
İSTİKLAL MAH. ORDU CAD. 601-1 SK NO:1 NAZİLLİ
Çalışma Saatleri
08 - 20
ÖZEL 23 NİSAN KREŞ & ANA OKULU Hakkında 


 

OKULUMUZUN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ

OKUL VE AİLE ARASI İLETİŞİM

Çocuklarımızın okula devamsızlık, servise verilememe, daha erken ayrılmak gibi durumlarının, okul idaresine önceden bildirilmesi gereklidir.

Her ayın ilk haftası eğitim programları hakkında bilgiler, gezi programının yeri ve tarihi, duyurular, ay içerisinde yaşanan etkinlikler, detaylar, faturalar ve çocuklarımızın o ay içinde yapmış oldukları faaliyetlerden bazı örnekler çocuklarımız için hazırlamış olduğumuz dosyalar ile sizlere gönderilecektir. Sizlerden ricamız, faaliyetleri aldıktan sonra dosyaları tekrar okulumuza teslim etmenizdir.

Sizlere bir öğretmen-veli görüşme takvimi verilecektir. Bu takvimde sizler için ayrılan görüşme günleri ve saatleri işaretlenmiştir. Sizlerden ricamız bu takvimi saklamanız ve takip etmenizdir.

Öğretmenlerimizin siz velilerimizle iletişim içinde olabilmeleri için her öğrencimize birer iletişim defteri oluşturulmuştur. Bizler sizlere iletmek istediğimiz notlarımızı, okulumuzda gün içinde yaşadığımız olayları bu defter aracılığı ile sizlere ulaştıracağız. Sizlerde bizlere iletmek istediğiniz notlarınızı bu deftere yazabilirsiniz. İletişim defterimiz her sabah öğrencimizin sınıf öğretmeni tarafından kontrol edilecektir. Sizlerden ricamız öğrencimiz eve döndüğünde bu defteri kontrol etmenizdir. Öğretmenlerimize iletmek istediğiniz mesajlarınız için yine iletişim defterimizi kullanabilirsiniz.

Dönem içerisinde çocuklarımıza ait tutulan anektodlar dönem sonlarında onların gelişim ve yeteneklerini gösteren gözlem raporları haline getirilerek siz değerli velilerimize sunulacaktır. Eğitim dönemi içerisinde, konusunda uzman kişiler tarafından anne babalara yönelik rehberlik toplantıları düzenlenir.

SAĞLIK

Diğer çocukların sağlığını etkileyici herhangi bir hastalık durumunda çocuğunuzun okula gönderilmemesi, okula başlayacağı zaman ise doktorundan alınacak sağlıklı olduğunu bildirir raporu okulumuza göndermenizi rica ederiz.

Hasta olan çocuklarımızın okula devam etmeye başlamadan önce doktorundan okula devam edebileceğine ait yazı alarak, okula getirmenizi, ilaçların üzerine, çocuğunuzun ismini, verileceği ölçü ve saatleri yazmanızı önemle rica ederiz.

Çocuklarımızın sağlığı açısından büyük önem taşıyan tırnak ve saç kontrollerini yaşanabilecek sorunları öncesinden engellemek amacıyla hafta başında yapmanızı rica ediyoruz. Yatak malzemeleri 15 günde bir eve gönderilecektir.

Üzerine isim yazılmayan eşyalar okulun sorumluluğunda olmayıp, okulun kayıp eşyalar sandığına konulacak ve dönem sonunda ihtiyaç sahibi yaşıtlarına ulaştırılacaktır.

Çocuklarımız okula gelirken kendilerine zarar verebilecek veya kaybolabilecek nitelikteki, kıymetli eşya ve takıların takılmamasını rica ederiz. Gönderilen takı veya eşyaların kaybolmasından okulumuz sorumlu değildir.

BESLENME

Özel 23 Nisan Kreş G.B.E ve Çocuk Kulübü öğrencilerinin düzenli ve dengeli beslenmeleri için yemek menüleriöğrencilerin günlük kalori ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak aylık menü şeklinde belirlenir. Mutfaklarda ve yemekhanelerde görevli tüm personel, periyodik sağlık kontrolünden geçirilir. Ayrıca ‘BEYAZ BAYRAK’ ve ‘BEYAZ İNCİ’ Gıda Güvenliği Belgesi’ne sahip okulumuzda düzenli olarak hijyenik kontroller de yapılmaktadır.

GÜVENLiK

Çocuklar okuldan yalnızca kayıt formunda bildirilen kişi veya kişiler tarafından alınabilir. Okuldan alacak kişinin değişikliği durumunda, sizin alacak kişiyle beraber yazı göndermeniz veya okulu şahsen arayarak bilgilendirmeniz gereklidir. Akrabalarınız ve arkadaşlarınızın okula gelerek çocuklarınızı görmek istemeleri ancak sizin sözlü ya da yazılı onayınızla mümkündür.

*ÖNEMLİ NOT: 3.şahısların okulumuza fotoğraflı nüfus cüzdanı ile müracaat etmesi zorunludur.

MEDİA GALERİ